KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12994121
nr 1299 4121
Ruth Ekermann
(1892-1988), Sverige
Oljemålning, Modell. Signerad, daterad 1936. Olja på duk, 67x45 cm
Ruth Ekermann, svensk bildkonstnär född 1892 i Göteborg, död 1988 i Stockholm.
Utrop:
500 kr
Såld:
450 kr
måndag 6 januari 2020
kl 18:07:20
150 kr
200 kr
250 kr
400 kr
400 kr
400 kr (Budbetjänt)
Ruth Ekermann
Läs mer om Ruth Ekermann
Ruth Ekermann
Läs mer om Ruth Ekermann
nr 1299 4121
Ruth Ekermann
(1892-1988), Sverige
| Utrop: | 500 kr |
| Såld: | 450 kr |
måndag 6 januari 2020 |
Ruth Ekermann